Sıkça Sorulan Sorular

Diğer sorularınız için..

Cevabını burada bulamadığınız sorular için bizimle buradan iletişime geçebilir veya (0555) 581 52 53 arayabilirsiniz.

Resim kursuna çocuklar, gençler, yetişkinler, kısacası resim eğitimi almak isteyen herkes katılabilir.

Her eğitimimizin ücretlendirmesi farklıdır. Bu nedenle ilgili sayfalardan kurs ücretleri ve ödemeleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lise diplomasına sahip, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her yaştan kişiler Güzel Sanatlar Fakülteleri Yetenek Sınavlarına katılabilirler. T.C. vatandaşı olmayan adaylar yabancı kontenjanından yaralanabilirler.

Yetenek Sınavlarına giriş için Y.G.S’ den  en az 160 alınması gereklidir.

Bu puanla özel üniversitelerin yetenek sınavlarına girebilirken devlet üniversiteleri için ise (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi) Y.G.S’den 225 puan almanız gerekiyor. Bununla birlikte bazı devlet okullarının farklı bölümlerinde yetenek sınavlarına giriş için daha yüksek puanlar istenmektedir.

Yetenek Sınav Soruları her üniversite ve bölüm için farklılık göstermektedir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Baraj Yetenek Sınav Soruları imgesel konulu figür çalışmalarından oluşurken, Bölüm Yetenek Sınav Soruları ise tercih edilen bölüme göre farklılık içermektedir.

Ör:  ‘’2011 Baraj Sınav Sorusu (öğleden sonra grubu)’’  Sahilde güneşlenen bir bayan figür, güneş şemsiyesi açan bir erkek ve kumsalda kova ve kürekle oyun oynayan bir çocuktan oluşan üç figürlü imgesel kompozizyon çizimi.   50X70  kağıt üzerine kurşun kalem ile 3 saat.

‘’2011 Bölüm Sınav Sorusu (İç Mimarlık), Bir çanta ve ayakkabı tasarımcısının ürünlerini sattığı mağazanın perspektif görünümünü bir figür kullanarak imgesel kompozisyon çizimi.50X70  kağıt üzerine kurşun kalem ile 3 saat.

Marmara Üniversitesi Baraj ve Bölüm Yetenek Sınav Soruları genellik gözleme dayalı yada  kavramsal sorulardan oluşurken, Mülakatta ise öğrenciye Sanat,  Kültür ve Güncel  sorular sorulmaktadır.

Ör: ‘’2011 1. Aşama Sınav Sorusu (1.gün, sabah grubu), Çay bardağı, diş macunu kutusu ve diş macunu kutusunun dikdörtgen prizma olarak açılımının çizimi. 35X50  kağıt üzerine kurşun kalem ile 1,5 saat.

‘’2011 2.aşama Sınav Sorusu, Boşlukta bir sandalye, bir cam kadeh ve bir üçgen prizmadan oluşan imgesel kompozisyon çizimi. 35X50 kağıt üzerine kurşun kalem ile 1,5 saat.

Eğitmenlerimiz Güzel Sanatlar bölümlerinden mezun kişilerdir. Her biri alanında yıllardır eğitim vermiş başarılı öğrenciler yetiştirmiştir.

Ders içeriklerimiz yurt içi ve yurt dışı Güzel Sanatlar Fakültesi bölümlerinin yetenek sınavlarında çıkan soruların ışığında öğrencilere gerekli bilgi ve beceriyi kazandıracak şekilde hazırlanır. Yetenek sınavlarının konu kapsamı göz önünde bulundurulur.

Güzel sanatlara hazırlık kursuna katılmanız için herhangi bir şart aramamaktayız. Ancak YGS sınavından barajı geçen adayların üniversite yetenek sınavlarına girmeye hakları olduğunu hatırlatmak isteriz.